BANGKIRAI ,,DECKING,,

V poslednom období sme zaznamenali zvýšený dopyt po drevených podlahovinách do exteriéru tzv.decking". A práve „decking" z tropického dreva BANGKIRAI je optimálna podlahovina, ktorá dodá Vašim priestorom okrem vynikajúcich úžitkových vlastnosti aj vysoký stupeň elegancie a estetičnosti. Bangkirai je ťažké tropické drevo asi o 50% tvrdšie ako náš dub..

Úspešne sa už roky používa v situáciách, ktoré vyžadujú vysokú odolnosť: mostné konštrukcie, morské móla, ďalej na terasy, balkóny, záhradné chodníky, okolo bazénov /aj v interiéri/ atď. Bangkirai je natoľko tvrdé drevo, že nepláve.

 

 

Zodpovedá 1. stupňu rezistencie - aj bez dodatočnej impregnácie je vhodný do vonkajšieho prostredia - v krajinách Beneluxu sa už roky používa na spevňovanie kanálových hrádzi, kde je Bangkirai dlhodobo vystavený účinkom vody a rozmarom počasia. Po určitom čase Bangkirai, ako aj každé iné drevo vystavené účinkom počasia, mení svoju farbu, získava sivý odtieň. Aby sme farbu dreva zachovali sviežu aj po viacerých rokoch používania, doporučujeme drevo ošetrovať olejom l až 2 krát ročne. Bangkirai sa dováža v kvalite „Standard and Better". Táto kvalita dovoľuje malé prasklinky na koncoch jednotlivých dosiek /nie je pravidlom/ a neodmysliteľné malé dierky „pinholes" pozostatok po malých chrobákoch, ktoré sa samozrejme v spracovanom dreve už nevyskytujú. Bangkirai je veľmi tvrdá a stabilná drevina. Ale napriek tomu drevo ostane drevom. Neočakávajte prosím žiadny kameň, alebo plast - Bangkirai je prírodný produkt, so všetkými silnými, ale aj slabšími stránkami.

 

Náhľad profilu deckingu BANGKIRAI:


 


Naše práce: