Je drevená podlaha vhodná pre mňa ?

 

Prednosti drevenej podlahy :

 

Drevená podlaha dodáva Vášmu domovu teplo, charakter a krásu.  Jednoduchá údržba, ľahke čistenie a životnosť na niekoľko generácií . Naviac je antialergická a v súlade so životným prostredím.

 

Cena je nižšia ako by ste si mysleli. Je jedno pre aký dekor alebo náročnosť sa rozhodujete, my Vám dodáme podlahu, ktorá splní Vaše očakávania.

 

Výber správnej podlahy:


Máte predstavu o akú drevinu máte záujem ? Je pravda ,že všetky naše dreviny, keď sú naištalované ,Vyzerajú nádherne a tým sa výber trochu komplikuje. Či už máte záujem o tradičné tunajšie európske dreviny ako dub, buk, jaseň, javor, agát, čerešňa atď, alebo Vás výber povedie do vzdialených svetových destinácií pre Teak, Merbau, Jatoba, Americký orech, Jarrah, Wenge atď. Porovnajte farebnosť, textúru a prevedenie drevín, aby ste urobili to správne rozhodnutie.

 

Tvrdé fakty:


Dreviny majú rôznu tvrdosť, preto by ste mali myslieť na tvrdosť dreviny pri rozhodovaní akú drevinu naištalovať. Aká je správna tvrdosť ? Závisí od toho do akých priestorov chcete naištalovať Vaše parkety. Priestory, kde je prepoklad vyššieho pohybu sa doporučuje naištalovať tvrdšie parkety ako Dub, Agát, Jaseň resp.Merbau, Ipe, Teak atď.

 

Ako široko môžte ísť ?


Šírka parkety je otázkou Vášho vkusu. Od Avangardných parkiet v šírke 15 mm , cez parketové vlysy v šírke 70-90mm až po palubky /diele/ v šírke 100-200 mm. Závisí od Vašej predstavy aký „look“ chcete dosiahnuť.

 

Ako hrubo môžte ísť ?


Hrúbka parkety môže byť  od 8mm až po 22mm. Jediný obmedzujúci faktor je podlahové  kúrenie, kde spravidla hrúbka parkiet neprevyšuje 15mm

 

S úpravou /povrchovou/ ,alebo bez úpravy:


Ak chcete ísť jednoduchšou cestou – a kto nechce – choďte s povrchovou úpravou, či už v laku, alebo oleji. Jednoduchšie sa montujú a rýchlejšia je fáza užívania , nakoľko netreba čakať na technologické postupy spojené s brúsením, tmelením a lakovaním /resp.olejovaním/.Plus vyhnete sa výparom a prachu.

Mnoho nami ponúkaných drevín je v prevedení bez povrchovej úpravy. Tu máte možnosť prispôsobiť povrchovú úpravu parkety podľa Vašej predstavy resp.designu Vášho domova.

 

Zloženie drevených parkiet:


Drevené parkety sa dodávajú  v dvoch základných zloženiach : Masívne a veľkoplošné vrstvené parkety.

 

Masívne parkety:

 

Masívne parkety sú 100% celodrevené z jedného kusa dreva. Možnosť viacnásobného brúsenia a povrchovej úpravy zaručujú životnosť parkiet na generácie.

 

Veľkoplošné vrstvené  parkety:

 

Veľkoplošné vrstvené  parkety sú tak isto celodrevené len s tým rozdielom, že sú zlepené do kríža z viacerých vrstiev / 2 alebo 3/, ktoré zaručujú stabilitu parkiet. Dolné vrstvy sú spravidla z preglejky a vrchná nášľapná vrstva je z masívneho dreva. Hrúbka vrchnej nášľapnej vrstvy je obvykle od 2 do 4 mm a naznačuje, či sú parkety vhodné na renováciu.